MAN zachraňuje Tatru

• Těžkým terénem na laně
  • Nezjištná pomoc
  • Solidarita na rallye

Hned ve druhé etapě letošního ročníku nejtěžší rallye na světě, pověstného Dakaru se ukázalo je důležitá je jezdecká solidarita. Jeden z favoritů kategorie kamionů, synovec šestinásobného vítěze, Aleš Loprais může v soutěži pokračovat pouze díky posádce soutěžního vozidla MAN!

Obrovské technické problémy umrtvily Lopraisovu Tatru zhruba 50 km před cílem etapy v Puerto Madryn. Zcela nepojízdný kamion zůstal stát bez naděje na pokračování v soutěži. V ten okamžik již byly další posádky odkláněny pořadateli na jinou trasu. Štěstím v neštěstí pro posádku byl kamión MAN Roberta Randýska, který startuje v soutěži kamiónů a jede doprovod týmu Offroadsport.cz Miroslava Zapletala. „Projížděli kolem nás a ihned zastavili. Vzali nás na lano a odtáhli těch padesát kilometrů do cíle rychlostní zkoušky. Pro nás to byla záchrana, od nich oběť a chlapský čin, za který jim patří velký dík,“ zdůraznil Loprais.

MAN TGS 18.480 4x4 s nímž posádka Miroslava Zapletala skončila v minulém roce na rallye Trans Orientale na skvělém osmém místě dokázal protáhnout ztichlý kamion soupeře na laně i velmi těžkým písčitým úsekem v němž měla i samostaně jedoucí vozidla co dělat.