Kontakt

Ort Adress/telefon Kontakt/öppettider
Borlänge STS, Sydhamnens Trailer Service AB
Planerargatan 5
781 70 Borlänge
Tel. 0243-21 79 00
Mattias Engman
E-mail. borlange@ststrailerservice.se
JOURVERKSAMHET “24 timmar”
Tel. +46 704 47 82 12
Öppettider. Vardagar 07.00-16.00
Falun Falu Bil & Maskinservice
Ingarvsvägen 9
791 77 Falun
Tel. 023-70 55 82
Dan Englund
E-mail: dan@falubm.se
Öppettider. Vardagar 07.00-16.00
Göteborg Neoplan Väst AB
Katrinerovägen 2 B
417 49 Göteborg
Tel. 031-705 06 60
Fax. 031-55 41 50
Rolf Andersson, Refik Ibrahimovic
E-mail. rolf.andersson@neoplan.se
JOURVERKSAMHET ”24 timmar”
Tel. +46 706 70 52 30
Öppettider. Mån-tors 07.00-24.00, fredag 07.00-16.00. söndag 16.00-24.00
Göteborg Skeppsbrons Göteborg AB
Arendalsvägen 23
418 78 Göteborg
Tel. 031-54 00 70
Sasa Grujic
E-mail. info.gbg@skeppsbrons.se
JOURVERKSAMHET ”24 timmar”
Tel. +46 722 127880
Öppettider. Vardagar 07.00-17.00
Helsingborg Neoplan Syd AB
Basaltgatan 1
254 68 Helsingborg
Tel. 042-545 75
Fax. 042-519 80
Peter Wikström
E-mail. peter.wikstrom@neoplan.se
JOURVERKSAMHET ”24 timmar”
Tel. +46 70 526 73 93
Öppettider. Vardagar 07.30-16.15
Jönköping Skeppsbrons Jönköping AB
Fordonsvägen 8
553 02 Jönköping
Tel. 036-36 90 30
Mobil. 0702-03 40 60
Fax. 036-12 75 18
Lasse Knutsson
E-mail. info.jkpg@skeppsbrons.se
JOURVERKSAMHET “24 timmar”
Tel. +46 702 03 40 60
Öppettider. Mån-Tors 07.00-18.00, fre 07.00-16.00
Karlstad Malte Månson Verkstäder AB, Karlstad
Lovartsgatan 9
652 21 Karlstad
Tel. 054-555 760
Fax. 054-555 766
Fredrik Karlsson
E-mail.fredrik.karlsson@maltemanson.com
JOURVERKSAMHET ”24 timmar”
Tel. +46 543000770
Öppettider. Måndag-torsdag 07.00-22.00, fredag 07.00-16.00
Kristianstad LV-Service I Larsson AB
Östra Blekingevägen 14
291 50 Kristianstad
Tel. 044-501 77
Tel. 044-501 37
Mobil. 0708-50 13 73
Jimmy Göransson
E-mail. jimmy@lvservice.se
Mobil. 0708-50 13 73
Öppettider. Vardagar 07.30-16.30
Kungens Kurva
(Stockholm)
Motorpark Buss & Lastbilsverkstad AB
Kungens Kurvaleden 4
141 75 Kungens Kurva
Tel. 08-685 14 00
Fax. 08-685 14 90
Patrik Olsson
E-mail. patrik.olsson@neoplan.se
JOURVERKSAMHET ”24 timmars”
Tel. +46 8 685 14 95
Öppettider. Mån-tors 07.00-16.00, fre 07.00-13.30
Kungsängen
(Stockholm)
STS Sydhamnens Trailer Service AB, Brunna
Mätarvägen 16
196 37 Kungsängen
Tel. 08-474 80 80
Tobias Sandahl
E-mail. brunna@ststrailerservice.se
JOURVERKSAMHET ”24 timmar”
Tel. +46 558 079 98
Öppettider. Vardagar 07.00-16.00
Laholm LBC Ängstorp
Industrigatan 19
Box 61
312 21 Laholm
Tel. 0430-120 50
Tel. 0430-120 51
Fax. 0430-120 59
Adrian Belciug
E-mail.adrian@lbc-angstorp.se
Öppettider. Vardagar 07.00-16.00
Linköping Malte Månson Verkstäder AB, Linköping
Runstensgatan 1A
582 78 Linköping
Tel. 013-190 01 02
Patrik Hall
E-mail.patrik.hall@maltemanson.com
JOURVERKSAMHET ”24 timmar” Tel. +46 13 190 01 02
Öppettider. Vardagar 07.00-16.00
Luleå STS Sydhamnens Trailer
Service AB
Besiktningsvägen 6
973 45 Luleå
Tel. 0920-25 41 80
Fax. 0920-25 16 31
Pär Lindström
E-mail. par.lindstrom@ststrailerservice.se
JOURVERKSAMHET ”24 timmar” Tel. 46 725 00 52 05
Öppettider. Måndag-torsdag 07.00-23.00, fredag 07.00-16.00
Malmö STS Sydhamnens Trailer Service AB
Terminalgatan 5
211 24 Malmö
Tel. 040-12 26 00
Morgan Lindell
E-Mail. morgan.lindell@ststrailerservice.se
JOURVERKSAMHET ”24 timmar” Tel. +46 704 95 41 00
Öppettider. Vardagar 07.00-16.00
Malmö
MAN Truckcenter, Malmö
Vattenverksvägen 81-83
232 91 Arlöv
Tel. 040-641 50 00
Roger Olsson
E-Mail: roger.olsson@man.eu
Öppettider. Vardagar 07.00-16.00
Motala Neoplan Väst AB Motala
Delfinvägen 3
591 32 Motala
Tel. 0141-23 36 20
Mobil. 070-683 36 24
Fax. 0141-23 36 30
Fredrik Karlsson
E-mail. fredrik.karlsson@neoplan.se
Öppettider. Måndag-torsdag 07.00-17.30, fredag 07.00-16.00
Nybro Värmdal
Granitvägen 1
382 92 Nybro
Tel. 0481-511 30
Mobil. 070-655 90 80
Toni Palmér
E-mail. toni.palmer@varmdal.com
Öppettider. Vardagar 07.00-16.00
Skepplanda Grönnäs Autoservice AB
Knuts Väg 4
446 41 Skepplanda
Tel. 0303-33 83 36
Fax. 0303-33 73 17
Patrik Larsson
E-mail. patrik@gronnasautoservice.se
JOURVERKSAMHET ”24 timmar” Tel +46 771 91 29 12
Öppettider. Vardagar 07.00-16.00
Skogås
(Stockholm)
Södersidans Lastbilsverkstad AB
Svarvarvägen 14 B
142 50 Skogås
Tel. 08-771 60 00
Fax. 08-771 60 99
Frasse Andersson, Leif Blom och Tommy Hjelm
E-mail. info@sodersidan.se
JOURVERKSAMHET ”24 timmar”
Tel. +46 708 88 93 41
Öppettider. Mån-tors 07.00-22.00, fre 07.00-16.00
Sundsvall
STS Sydhamnens Trailer Service AB, Sundsvall
Södra Förmansvägen 9
857 53 Sundsvall
Tel. 060-10 01 50
Fax. 060-52 53 54
Jan-Wiggo Jodaa
E-mail. Jan-wiggo.jodaa@ststrailerservice.se
JOURVERKSAMHET “24 timmar” Tel. +46 702 66 69 78
Öppettider. Måndag-torsdag 07.00-24.00, fredag 07.00-16.00
Umeå STS Sydhamnens Trailer Service AB
Kontaktvägen 1
901 33 Umeå
Tel. 090-17 80 00
Fax. 090-13 85 47
Mattias Plesman
E-mail. mattias.plesman@ststrailerservice.se
JOURVERKSAMHET “24 timmar” Tel. +46 702 16 87 01
Öppettider. Vardagar 07.00-16.00
Uppsala Neoplan Väst AB Uppsala
Kungsängsgatan 62
753 18 Uppsala
Tel. 018-15 78 10
Fax. 018-71 44 60
Lennart Westerling
E-mail. lennart.westerling@neoplan.se
Öppettider. Vardagar 07.00-16.00
Uppsala Malte Månson Verkstäder AB, Uppsala
Söderforsgatan 1
752 28 Uppsala
Tel. 018-12 03 78
Kristoffer Alm
E-mail. kristoffer.alm@maltemanson.com
Öppettider. Måndag-torsdag 07.00-16.00, fredag 07.00-15.00
Västerås Malte Månson Verkstäder AB, Västerås
Omformaregatan 8
721 37 Västerås
Tel. 021-81 03 10
Tel. 021-81 09 90
Jesper Stolt
E-mail. vasteras@maltemanson.com
Öppettider. Måndag-torsdag 07.00-18.00, fredag 07.00-16.00. Kvällstid efter överenskommelse.
Örebro Lastvagnsverkstan i Örebro AB
Bettorpsgatan 10
703 69 Örebro
Tel. 019-10 30 30
Johan Larsland
E-mail. info@lastvagnsverkstan.se
JOURVERKSAMHET "24 timmar"
Tel. +46 702 64 05 13
Öppettider. Vardagar 07.00-16.00.
Övrig tid efter överenskommelse.
  Malte Månson Verkstäder AB, Örebro
Berglundavägen 10 A
702 36 Örebro
Tel. 019-27 40 00
Axel Kallio
E-mail. orebro@maltemanson.com
JOURVERKSAMHET ”24 timmar”
Tel. +46 702 46 35 98
Öppettider. Måndag-torsdag 07.00-16.00, fredag 07.00-15.00